Результати моніторингового дослідження серед здобувачів освіти щодо питання безпеки в інтернеті

Дата: 13.02.2024 11:29
Кількість переглядів: 14

Серед заходів щодо Дня безпечного інтернету проведено і моніторингове дослідження серед здобувачів освіти щодо питання безпеки в інтернеті. У опитуванні взяли участь 299 здобувачів освіти. З них лише 4 не користується мережею взагалі. 96,6% опитаних щодня входять у мережу Інтернет, по 5 учнів користуються мережею 3 та 1 раз на тиждень. Відповідь на питання «Що ви робите в Інтернеті?» має такий вигляд:

Ім’я і прізвище у мережі розміщують 256 опитуваних, номер телефону – 84 (що вже насторожує) і домашню адресу – 13, особисті фото – 118. 43 здобувачі освіти, що становить 14,4% спілкуються з віртуальними незнайомцями. На щастя, лише 9 опитаних повідомляли коли-небудь інформацію про батьків. Більшість школярів – 168 (56,2%) хочуть отримати більше інформації про ризики мережі, що свідчить про необхідність продовження роботи щодо поглиблення знань здобувачів освіти та інших учасників освітнього процесу про безпечний інтернет та соціальні мережі, сприяння обізнаності учнів про небезпеки, які існують в інтернеті та соціальних мережах і про шляхи їх подолання, мотивування поширення інформації у своєму середовищі, активізації уважності, спостережливості.